Tisztelt Szülők!

Az oktatási minisztérium lehetővé teszi az alapiskolák és a napközik 2020. június 1-től történő kinyitását. Az alábbiakban néhány fontos információt osztunk meg Önökkel az újraindulásról, az oktatási minisztérium által e héten jóváhagyott,

A nevelés és oktatás szervezése és feltételei az alapiskolákban a 2019/2020-as tanév végéig”

c. útmutató alapján (a teljes dokumentum megtekinthető itt: https://www.minedu.sk/data/att/16306.pdf )

-        Az iskola újranyitásáról (vagy elehetőség elutasításáról),valamint az oktatás feltételeiről az iskola igazgatójával történő egyeztetés után az intézmény fenntartója dönt.

-        A szülők szabadon választhatnak, hogy elengedik-e az iskolába a tanulót, vagy sem. Döntésükről tájékoztatniuk kell az osztályfőnököt.

-        Döntésüket később ne módosítsák.Ha az iskolalátogatás mellett döntenek, gyermekük csak egy esetleges betegség miatt maradjon otthon.

-        Az iskolába érkezés első napján a tanuló leadja a szülő által aláírt, a gyermek fertőzésmentességét bizonyító becsületbeli nyilatkozatot.(1. sz. melléklet).Ha a tanuló bármilyen oknál fogva három napnál többet hiányzik, a nyomtatványt újra ki kell tölteni.

-        Ha a gyermeknél a COVID-19-re utaló tünetek mutatkoznak, vagy beigazolódik a fertőzés, a szülő köteles haladéktalanul jelenteni az osztályfőnöknek és az iskola igazgatójának.

-        Ha a tanulónál az iskolában mutatkoznának a COVID-19 tünetei, azonnal értesítjük a szülőt, akinek érkezéséig a tanulót elkülönítjük.

-        Az iskola 7:15-kor nyit. A megszokott, 6:30-tól működő „gyűjtő“ ebben az időszakban nem lesz.

-        A szülő csak az iskola bejáratáig kísérheti a tanulót, az iskola épületébe nem léphet!

-        Belépéskor fertőtlenítik a tanuló kezét, és érintésmentes lázmérővel megmérik testhőmérsékletét. Ha az eredmény eltér az elvárttól, a szülő köteles hazavinni gyermekét.

-        A tanulónál legyen 2 db szájmaszk (az egyiket tartalékként a szekrényébe helyezheti) és mindennap egy csomag papír zsebkendő.

-        A tanítás 8:00-kor kezdődik.Az 1-4. évfolyamnak napi 4,az 5. évfolyamnak 5 tanítási órája lesz.

-        Az osztályban és az iskolaudvaron nem kötelező a szájmaszk viselete,az osztályon kívül, az iskola épületében viszont igen.

-        Egy csoportot maximum 20 tanuló alkothat. Ez esetenként nem a már eddig meglévő osztályokat kell, hogy jelentse. Szükség szerint lehetőség van kisebb létszámú csoportok (osztályok) összevonására az egyes évfolyamokon belül.

-        A tanulás menetét és tartalmát részben módosítjuk. Az oktatásban szükség szerint olyan pedagógusok is részt vesznek, akik eddig nem tanítottak az adott osztályban.

-        Ideiglenes órarend lesz érvényben. A tanítási órákon elsősorban az egyes tantárgyak törzsanyagával és ismétlésével fogunk foglalkozni. A tervezett oktatás célja az online tanítás során átvett tananyag gyakorlása, esetleges újramagyarázása, illetve annak elmélyítése. Feleltetés, dolgozatírás nem lesz, de iskolánk nem gyermekmegőrzőként kíván működni!

-        Ha az időjárás engedi, a tanulók mindennap minimum egy tanítási órát az iskolaudvaron fognak tölteni.

-        A napközi az 1-4. évfolyam részére üzemelni fog. A délelőtti oktatásra kialakított csoportok (osztályok) a napköziben is változatlanul megmaradnak. A napközi 16:15-ig üzemel. A tanulók végig, 16.00 óra után is a saját termeikben maradnak. A megszokott, ún. „gyűjtő osztály” nem lesz.

-        A Barátság téri óvodában működő kihelyezett osztályok tanulói is az Iskola utcai épületbe fognak járni.

-        Mivel az oktatás nem kötelező diákrészvétel mellett történő újraindítása további terheket ró a pedagógusokra, a távoktatás jellege is változik. Az iskolában elvégzett feladatokat az otthon tanulást választók úgy kapják meg, mintha a normális oktatás során pl. betegség miatt hiányoznának.

-        Az ebédeltetés a fent említett dokumentumban található útmutató alapján történik majd.Fontos, hogy azok a szülők, akiknek gyermeke eddig az iskolában étkezett, de június hónap folyamán nem veszi igénybe ezt a szolgáltatást, legkésőbb május 27-ig (szerda) jelentsék le az ebédet. Ellenkező esetben az ebéd árát meg kell téríteni.

Megjegyzés:

E hét elején visszajelzést kértünk Önöktől, hogy gyermekük fog-e júniusban iskolába járni, vagy sem. A pontos és végleges létszámok megállapítása végett kérjük Önöket, hogy döntésükről legkésőbb vasárnap estig (május 24.) ismét nyilatkozzanak az osztályfőnököknek.

MGEwMTZi